Pod mentorstvom učiteljic I. Jeseničnik, Nataše Kovše, Marije Nachbar in Eveline Roglšek so se učenke in učenci 4. in 5. razredov lotili poslikave panjskih končnic.

Fotografije

Natečaj je razpisala Čebelarska zveza Slovenije z namenom, da panjske končnice izpod otroških rok dobijo svoje mesto na pravih čebeljih panjih pri bližnjem čebelarju. Otroci pa na ta način posvojijo čebeljo družino in navežejo stike s čebelarjem.

Učenci so panjske končnice predali čebelarju g. Miranu Kadišu.

Ta dan so si ogledali čebelnjak, oblekli čebelarsko opremo ter pokušali čebelje pridelke.

V četrtek, 29. 03. 2018, smo obiskali galerijo starega mizarskega orodja, ki jo je pripravil gospod Bogomir Fajmut-Fajči.

V galeriji smo si ogledali staro mizarsko orodje. To so ročni skobelniki, ročni vrtalniki, kladiva ,kotniki ,pritrdilne lesene spone in različni metri. Gospod nam je zaigral tudi na lajno, ki je stara približno 180 let.

Ogled je bil zanimiv in poučen. Veseli smo bili ,da smo videli orodja, katera so uporabljali že naši pradedki.

Vita Merc,5.a