Nelson Mandela je nekoč izrekel: Izobrazba je najmočnejše orožje, ki ga lahko uporabiš, da spremeniš svet.

Spoštovani starši, učenci in delavci šole.
 
V priponki pošiljam sporočilo kolektiva  (klik) in voščilo podžupana (klik)  ob dnevu šole, ki sta namenjena vsem, ki smo v teh trenutkih naša življenja obrnili na glavo. Z veseljem smo pričakovali ta dan, a je žal zaradi višje sile splaval po vodi. Še veliko bo trenutkov, ko bomo lahko pripravljali skupne dogodke, še veliko bo trenutkov, ko se bomo smejali, se družili, prepevali, plesali. Le za trenutek smo se morali ustaviti, pogledati vase in svojemu življenju nameniti malo miru.
 
V šoli je že skoraj vse pripravljeno, da se v ponedeljek, vsaj z nekaterimi zopet srečamo in upamo, da bomo kmalu lahko pozdravili tudi vse ostale, ki morate trenutno še ostati doma.
Veselimo se vašega prihoda in verjemite, tudi mi si želimo, da se vsi čimprej snidemo.
 
Iskrena hvala za vaš doprinos, strpnost in predvsem požrtvovalnost.
 
Ravnateljica, Danijela Ledinek