Spoštovani starši in učenci,

zaradi poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja prenosa okužb s SARS-CoV-2 se začasno v tednu od 19. 10. do 23. 10. 2020 v osnovnih šolah vzgojno-izobraževalno delo izvaja prilagojeno (model C):

-       Učenci od 1. do vključno 5. razreda se izobražujejo v šoli.

-       Učenci od 6. do 9. razreda se izobražujejo na daljavo.

Pouk na daljavo obveznega in razširjenega programa:

-    bo potekal preko vzpostavljenega enotnega komunikacijskega kanala – spletna učilnica OŠ Neznanih talcev Dravograd,

-       bo potekal po dosedanjem urniku,

-       je za učence obvezen, beležila se bo tudi njihova odsotnost.

V primeru morebitne opravičene odsotnosti so starši dolžni o tem obvestiti razrednika.

Učitelji bodo preko spletne učilnice usmerjali delo učencev in preverjali njihovo odzivnost. Odgovornost za učenje bo v največji meri prepuščeno učencu.

Starše kljub temu prosimo, da nadzirajo otrokovo izpolnjevanje dnevnih šolskih obveznosti. Poučevanje v tem primeru prepustite učiteljem. Kar bodo učenci opravili v dneh pouka na daljavo, bo podlaga za kasnejše ocenjevanje znanja.

Učence bodo razredniki seznanili s pravili dela na daljavo in pravili ocenjevanja na daljavo. Učenci in učitelji poskrbijo za dvosmerno komunikacijo.

Starše učencev od 6. do 9. razreda naprošamo, da skupaj z otrokom čez vikend preverite, ali lahko dostopa do spletnih učilnic. Če dostopa še nima urejenega, vas prosimo, da to nemudoma sporočite računalničarju na elektronski naslov: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.. V kolikor vaš otrok potrebuje računalnik/tablico, to sporočite razredniku.

Malice in kosila za učence od 6. do 9. razreda bomo odjavili mi.

O vseh spremembah boste sproti obveščeni z obvestili na šolski spletni strani in preko e-pošte razrednikov.

Vprašanja, ki se tičejo pouka na daljavo in podobno, prosimo naslavljajte neposredno na učitelje ali razrednika, ki bodo na voljo med 7.00 in 15.00 uro. Vsi e-naslovi zaposlenih so na spletni strani šole. Prosimo vas, da v prihodnje kar najbolj sledite vsem navodilom in še naprej skrbite za visoko stopnjo higiene in omejevanja socialnih stikov.

Ostanite zdravi!

Danijela Ledinek, ravnateljica