Kurenti

Danes nam je učiteljica povedala, da bodo na našo šolo prišli kurenti. Zelo sem bila vesela, saj jih še nikoli nisem videla in slišala v živo. Bolj ko smo se bližali vhodu, bolj sem slišala zvonjenje, ki je bilo zelo glasno. Zagledala sem kurente. Zelo so mi bili všeč barvni trakovi, ki so jih imeli na rogovih, saj je to zelo popestrilo njihov kostum. Najbolj pa me je presenetilo, da kostum kurenta tehta 30 do 40 kg. Malo sem pobrskala tudi po internetu in izvedela, da za en kurentov kostum potrebujejo 5 do 6 ovčjih kožuhov in 5 kravjih zvoncev. En kostum stane 1000 evrov . Da pa si lahko kurent, moraš biti tudi fizično pripravljen. Navada kurentov je tudi, da zbirajo rutice neporočenih žensk. Ko sem jih zagledal, sem se spomnila, ko mi je mama pripovedovala, da ji je kurent vzel rutico, ko je bila v Mariboru.

Ana Čeh, 5.b

Preberite več: PLES KURENTOV PRED ŠOLO

V četrtek, 4.10.2018, smo imeli v popoldanskem času pred šolo jesenske delavnice. Učiteljice, učenci in starši smo
se družili in ustvarjali. V fit delavnici smo poskrbeli za dobro kondicijo.
Bilo je zabavno in lepo. Nastali so zanimivi izdelki, ki so jih učenci odnesli domov.

Učiteljice 1., 2. VIO in OPB

Lutkovna skupina učencev 3. in 5. razreda je v tednu otroka razveseljevala učence in mlajše otroke z lutkovno igrico Zajček se je izgubil.
Nastopali smo v knjižnici Dravograd, na centralni šoli in na podružničnih šolah.
Mentorici: Henrika Kaiser in Mateja Kovše