V torek, 27. 11. 2018, je v Ljubljani, na Gimnaziji Moste potekalo državno tekmovanje iz kemijskega eksperimenta, letos poimenovano Z ionskimi reakcijami v mavrični svet kemije. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 20 najboljših eksperimentov iz cele Slovenije.

Našo šolo sta letos na državnem tekmovanju zastopali kar dve ekipi devetošolcev. Luka Mozgan, Gal Kovše in Matej Kušej so se predstavili z eksperimentom Plešoči modro-zeleni plameni, Anže Moličnik, Aleš Felkner in Tejo Pšeničnik pa z eksperimentom Jodova ura.

Obe ekipi sta se zelo dobro odrezali, saj so oboji usvojili SREBRNO PLAKETO.

Naj še omenimo, da smo bili edini predstavniki iz koroške regije.

Čestitamo!

Zapisala mentorica Danica Grušovnik.


ŠOLA, DA SE TI ZROLA 2019

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 1.DEL

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 2.DEL

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 3.DEL

ZADNJE SLIKE

SPLETNA VARNOST

PRIJAVA