OŠ  Dravograd

V petek, 17.11.2017, smo osmošolci na šoli s tehničnim dnem obeležili dan slovenske hrane. Na različnih delavnicah smo obravnavali „Tradicionalni slovenski zajtrk“. Izdelali smo plakate, sestavili anketo, pripravili okusen zajtrk, veliko novega izvedeli o zdravi prehrani in se udeležili razstave ter pogostitve članic društva kmetic Dravograd. V nadaljevanju smo vam učenci novinarske delavnice na kratko predstavili dogajanje v:

Preberite več: TEHNIČNI DAN: TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V torek, 19. 9. 2017 smo imeli učenci 9. razredov naravoslovni dan. Ogledali smo si rudnik svinca in cinka v Mežici in imeli geološke delavnice ter ogled dela v kovačiji. Za ogled rudnika smo se morali primerno obleči - »rudarska oblačila« - zaščitni plašč, čelada in naglavna svetilka. Vsi navdušeni smo se posedli v vagončke, ki so nas odpeljali približno 3 km globoko v podzemlje Pece.  Več....