zdravo z naravoV torek 12. 3. 2019 je na šoli potekala naravoslovna delavnica za nadarjene učence 6., 7., 8. in 9. razredov na temo MINERALI V NAŠEM TELESU IN HRANI. Delavnica je potekala v dveh delih.

Prvi del je potekal v gospodinjski učilnici, kjer so učenci imeli praktičen del. Najprej smo se pogovorili o pomenu mineralov za naše telo, kateri so pomembni in zakaj. Nato je sledil praktičen del. Učenci so pripravili zdravo sladico iz različnih vrst sadja in iz 100% pomarančnega soka, medu, limone in želatine izdelali slastne mineralne kristalčke.

Polni mineralov in nove energije smo se odpravili v računalniško učilnico. S pomočjo spleta so učenci reševali delovni list. Zapisati so morali ustrezna imena mineralov k danim oznakam, nato poiskati v kateri hrani je največ določenega minerala in tudi kje v telesu se le-ti nahajajo.

Učenci so se zelo zavzeto lotili raziskovanja. Na koncu so še sami napisali recept za zdrav obrok in dešifrirali nakupovalni seznam.

Mentorici: Vida Jaušovec in Helena Gostenčnik


ŠOLA, DA SE TI ZROLA 2019

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 1.DEL

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 2.DEL

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 3.DEL

ZADNJE SLIKE

SPLETNA VARNOST

PRIJAVA