zdravo z naravoV torek 12. 3. 2019 je na šoli potekala naravoslovna delavnica za nadarjene učence 6., 7., 8. in 9. razredov na temo MINERALI V NAŠEM TELESU IN HRANI. Delavnica je potekala v dveh delih.

Prvi del je potekal v gospodinjski učilnici, kjer so učenci imeli praktičen del. Najprej smo se pogovorili o pomenu mineralov za naše telo, kateri so pomembni in zakaj. Nato je sledil praktičen del. Učenci so pripravili zdravo sladico iz različnih vrst sadja in iz 100% pomarančnega soka, medu, limone in želatine izdelali slastne mineralne kristalčke.

Polni mineralov in nove energije smo se odpravili v računalniško učilnico. S pomočjo spleta so učenci reševali delovni list. Zapisati so morali ustrezna imena mineralov k danim oznakam, nato poiskati v kateri hrani je največ določenega minerala in tudi kje v telesu se le-ti nahajajo.

Učenci so se zelo zavzeto lotili raziskovanja. Na koncu so še sami napisali recept za zdrav obrok in dešifrirali nakupovalni seznam.

Mentorici: Vida Jaušovec in Helena Gostenčnik