Nacionalni projekt  Rastem s knjigo : izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu

Uradni začetek projekta je vsako leto 8. september, mednarodni dan pismenosti. Učenci  s koordinatorjem projekta – šolsko knjižničarko – obiščejo najbližjo splošno knjižnico.

Projekt izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju z Ministrstvom za kulturo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, Združenjem splošnih knjižnic, Zavodom RS za šolstvo, Društvom šolskih knjižničarjev Slovenije in Društvom slovenskih pisateljev ter s splošnimi knjižnicami, slovenskimi osnovnimi šolami, osnovnimi šolami s prilagojenim programom,  zavodi  za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami in šolami v zamejstvu.

V splošni knjižnici učenci prisluhnejo predstavitvi splošne knjižnice, knjižnično-informacijskemu opismenjevanju in motivaciji za leposlovno branje. Na koncu obiska pa prejmejo še knjižno darilo.

Sedmošolci so prejeli naslednja knjižna darila:

-      v šolskem letu 2006/2007: Neli Kodrič: Na drugi strani

-      v šolskem letu 2007/2008: Slavko Pregl: Spričevalo