V sredo ob 10. uri nas je presenetil zvonec, ki nas je opozoril na požar v šolski stavbi. Hitro smo zapustili učilnice ter odšli na zbirno mesto pred šolo. Tam so nas pričakali prostovoljni gasilci Gasilskega društva Črneče, razložili so nam, da je mesec požarne varnosti. Preverili so, če smo pripravljeni na evakuacijo, kadar je potrebna. Skupaj s predšolskimi otroki smo se odpravili do gasilskega doma.

Preberite več: POŽARNA VARNOST - EVAKUACIJA

V četrtek 9.5.2019, je v šoli v Črnečah potekala Bralna noč. To je pri nas že tradicionalni dogodek, s katerim nagradimo pridne bralce. Je nagrada in hkrati vzpodbuda za branje.

Tokrat so se Bralne noči udeležili vsi učenci od 1. do 5. razreda šole Črneče, ki so osvojili bralno značko. Tako nas je v šoli skupaj z učiteljicami spalo kar 19.

Zbrali smo se ob 18.00, ko smo si kar hitro pripravili ležišča za to noč. Čakalo nas je namreč veliko dejavnosti in bali smo se, da noč ne bo dovolj dolga.

Preberite več: Bralna noč