V sredo ob 10. uri nas je presenetil zvonec, ki nas je opozoril na požar v šolski stavbi. Hitro smo zapustili učilnice ter odšli na zbirno mesto pred šolo. Tam so nas pričakali prostovoljni gasilci Gasilskega društva Črneče, razložili so nam, da je mesec požarne varnosti. Preverili so, če smo pripravljeni na evakuacijo, kadar je potrebna. Skupaj s predšolskimi otroki smo se odpravili do gasilskega doma.

Gasilci so poskrbeli, da smo se umaknili na varno. Nato so zažgali star nevozen avto in nam pokazali, kako hitro lahko zgori v prometnih nesrečah. Ko smo opazovali ogenj, smo kar hitro ugotovili, da ima človek le nekaj sekund, da se reši iz gorečega avtomobila. Prikazali so nam vajo gašenja ter pogasili požar z gasilsko peno. Goreči avto so gasili kar dolgo. Nato smo odšli na ogled gasilskih vozil. Pokazali so nam gasilsko opremo ter gasilska oblačila. Ko smo si vse ogledali, so nas prijazno pogostili. Lepo smo se jim zahvalili, se poslovili ter odšli nazaj v šolo. Naslednji dan smo se pogovorili ter narisali nekaj likovnih izdelkov, ki jih bodo razstavili v svojih prostorih.

Učenci in učenke PŠ Črneče


ŠOLA NA DALJAVO

Opozarjanje na šolo AMD Dravograd

TOM TELEFON

PROJEKT POGUM

ZADNJE SLIKE

PRIJAVA