Naša šola s svojim imenom OŠ Neznanih talcev Dravograd kaže na obdobje polpretekle zgodovine v naših krajih. Ob jubilejih kot sta 70. obletnica upora proti okupatorju in 20. obletnica neodvisnosti države smo se v Šolskem letu knjige priključili s svojo E-knjigo Stisni roko v pest! tudi učenci in učitelji naše šole. Menimo namreč, da smo to dolžni vsem tistim, ki so se v naših krajih borili proti okupatorju, pomagali udeležencem narodnoosvobodilnega gibanja, talcem in drugim žrtvam gestapovskega terorja in izgnancem.

Učenci so v okviru projekta spoznavali temne plati naše lokalne zgodovine (gestapovska mučilnica, poboj kmečke družine), si širili obzorje s filmom Deček v črtasti pižami, podoživljali Kajuhovo hrepenenje in spoznavali razsežnosti eksplozije atomske bombe nad Hirošimo.


ŠOLA NA DALJAVO

POUK NA DALJAVO - NE POZABI

Opozarjanje na šolo AMD Dravograd

TOM TELEFON

PROJEKT POGUM

ZADNJE SLIKE

PRIJAVA