V okviru KULTURNEGA DNE smo učenkam in učencem devetega razreda OŠ Dravograd organizirali ogled glasbeno-plesne predstave (muzikala) Romeo + Julija, ki jo izvajajo dijakinje in dijaki II. Gimnazije Maribor v okviru EST (English Student theatre).

V četrtek, 20. marca  smo se ob 16.30 izpred centra Traberg v Dravogradu z avtobusom odpeljali v  Maribor. Predstava se je začela ob 18. uri in trajala dve uri in pol, ki pa sta v čudovitem vzdušju dobre glasbe, plesa , bogatih kostumov in angleškega jezika izredno hitro minili.

Tako smo lahko v angleškem jeziku uživali v sicer tragični ljubezenski zgodbi Romea in Julije. V tem inovativnem in sodobnem muzikalu se režiser Matjaž Latin poigrava z raznolikimi obrazi in čustvenimi stanji glavnih likov. Na odru spremljamo različne pare Romeov in Julij, kako na krilih ljubezni hitijo svoji usodi naproti. Ves svet je Romeo + Julija.(povzeto iz letaka EST). Vsekakor vredno ogleda.