V letošnjem šolskem letu smo dobili na šolo dve učenki s Kosova. Imeli smo velike težave v sporazumevanju z učenkama in starši, zato je naša knjižničarka ga. Berta Pušnik prosila za pomoč našo bivšo učenko Adelino Zenuni, sedaj dijakinjo Srednje šole Muta in Slovenj Gradec, da nam priskoči na pomoč pri prevajanju in učenju slovenščine. Adelina se je prošnji takoj in z veseljem odzvala ter nam in predvsem učenkama, vso leto pomagala.

Ker je vso leto prihajala k nam z veliko volje in veselja, smo jo predlagali za naj prostovoljko leta 2013. V petek, 27. 6. 2014, se je udeležila slovesne prireditve in podelitve priznanj v Križankah v Ljubljani, kjer so nas pozdravili častni gostje: župan mesta Ljubljane Zoran Jankovič, ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti dr. Anja Kopač Mrak ter minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Jernej Pikalo.

Adelini se zahvaljujemo za ves trud, vsem ostalim pa naj bo vzgled.

Marjeta Podgoršek Rek, ravnateljica šole


ŠOLA NA DALJAVO

POUK NA DALJAVO - NE POZABI

TOM TELEFON

PROJEKT POGUM

Opozarjanje na šolo AMD Dravograd

ZADNJE SLIKE

PRIJAVA