Besede so odmevale tudi v 1. A razredu in pripovedovale zgodbo o velikih  nemarnih škornjih. Pod mušnico smo našli plakat. Takoj smo se spomnili na naše junake iz slikanice. Le kaj nam tokrat sporočajo gozdni prebivalci?

Mogoče:

- nam želijo povedati, da so končno ti veliki nemarni škornji odšli iz naših gozdov.

- so se odločili, da nam pomagajo očistiti gozd in zanj skrbeti.

- so nam izdelali načrt za izdelavo pasti, v katero bi ulovili velike nemarne škornje.

- nam sporočajo, da je gozd čist in lep.

- pa se sprašujejo, kdaj bomo nadaljevali z našim projektom, kdaj bomo končno prebrali še zadnji del zgodbe in slikanico dokončali.

A na plakatu je pisalo KDO NOSI VELIKE NEMARNE ŠKORNJE. Ugotavljali smo, da so to lahko lovci, ribiči, mamice, otroci, …… pravzaprav vsi, ki obiskujemo gozd in ne razmišljamo o tem, da smo tam le na obisku in ne na smetišču. Zato smo se odločili, da bo nam sanjska vila, ki smo jo upodobili tudi v naši slikanici pomagala, da se bom najprej sami spremenili in sicer tako, da bomo sezuli velike nemarne škornje in potem postali vzor vsem ostalim. S srčkom, ki smo ga naslikali želimo povedati, da imamo radi gozd in njegove prebivalce, kar smo tudi poskušali zapisati z besedami. Besede kakšen gozd si želimo so kar vrele iz nas. Dan nam je polepšala še mušnica, ki je spekla tako slastne gozdne palačinke z borovnicami in gozdnimi jagodami, zato smo tudi njej namenili prostor v naši slikanici. Ker pa vemo, da le niso vsi škornji nemarni, pa smo za tiste, ki bi to pozabili izdelali še tablo z napisom V GOZD JE VELIKIM NEMARNIM ŠKORNJEM VSTOP PREPOVEDAN.

Zapisala Renata Šumah