V petek, 10. novembra 2017, smo gostili oskrbovance Doma starejših občanov Črneče. Skupaj smo preživeli prijetno popoldne. Gospa, ki je v domu zaposlena, nam je povedala, da starejši ljudje pogosto zbolevajo za demenco. To je bolezen, ko ima starejši človek težave s spominom, ko bolezen napreduje, pa včasih niti svojih bližnjih ne prepozna in se težko znajde v prostoru. Takšni ljudje se počutijo izgubljene, zbegane in nemočne. Pogosto so tudi napeti in slabe volje.

Zanimivo pa je, da se bolniki z demenco navadno zelo dobro spominjajo dogodkov iz daljne preteklosti, tako so jim slike iz otroštva lahko živo pred očmi. Na našem druženju smo izdelovali spominske odejice, na katere smo šivali različne motive. Za gospoda, ki je bil v službi šofer, smo našili na odejico avto in še drevo, ki ga bo spominjalo na jablano pred njihovo domačijo. Na odejici so tudi različne zadrge, gumbi in vrvice za spletanje kit. Ob pogovoru in prijetnem kramljanju je čas kar prehitro minil. Upam, da jim bodo odejice, ki smo jih skupaj ustvarili, pomagale krajšati dolge dneve v domu in da jim bomo še kdaj lahko poklonili košček našega prostega časa.

Oglejte si tudi fotografije.

Zala Jeseničnik, 5. a


ŠOLA, DA SE TI ZROLA 2019

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 1.DEL

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 2.DEL

ŠOLA, DA SE TI ZROLA 3.DEL

ZADNJE SLIKE

SPLETNA VARNOST

PRIJAVA