OŠ  Dravograd

V 2. b razredu smo si izbrali pravljico Svetlane Makarovič Veveriček posebne sorte.
Knjigo smo prebrali in se o njej tudi pogovorili. Ustvarili smo slikovne knjižice, pisali razglednico veveričku Čopku z lepimi željami, ter se poistovetili z glavnim junakom pravljice. Pri delu smo bili zelo ustvarjalni in domiselni.

Preberite več: Planetu Zemlja prijazna šola - 2. b

Opis:

Najprej smo šli na sprehod , si ogledali drevesa in se ob tem pogovarjali kako zraste drevo, kaj potrebuje za rast. Ustavili smo se ob sadovnjaku, ki je za šolo. V šoli smo lepili kartonske tulce s kolaž papirjem, ki predstavljajo deblo, Nato smo v tulce lepili veje, ki so jih nabrali učenci.

Preberite več: Projekt Planetu Zemlja prijazna šola - 2. razred

altV šolskem letu (2013/2014) smo prvič sodelovali v projektu Planetu Zemlja prijazna šola in bili tudi uspešni, ter prvič pridobili naziv Planetu Zemlja prijazna šola.

Društvo Planet Zemlja je tudi v tem šolskem letu (2017/2018) razpisalo natečaj za pridobitev omenjenega naziva, na katerega smo se prijavili.

Preberite več: PLANETU ZEMLJA PRIJAZNA ŠOLA