ŠOLSKI VRT

V četrtek, 23.03. 2023, smo začeli delati na šolskem vrtu, nadaljevali pa smo v ponedeljek. Dobili smo se uro po pouku na vrtu in že smo bili aktivni. Najprej smo pograbili suho travo, očistili gredice plevela in drugih ostankov. Porezali smo suhe veje in vse skupaj znosili na kup.

Nato smo se lotili čiščenja visokih gred. Prekopali smo jih, dodali kompost iz kompostnega kupa in jih pripravili za sajenje.

Kasneje smo začeli saditi. Posadili smo solato, rukolo, špinačo in čebulček, pri katerem se je malo zapletlo. Delali smo malo prehitro in premalo poslušali navodila učiteljice in čebulček popolnoma zasuli z zemljo. Hvala bogu je učiteljica hitro opazila in nas na to opozorila, da smo svojo napako popravili.

Posadili smo tudi nekaj rožic, da bo naš vrtiček lepši.

Po končanem delu smo pometli stezice, pobrali smeti in reči, ki so bile že uničene, odnesli v koš. Veliko smo naredili in se nasmejali. Komaj čakam na naslednji četrtek.

Ajda Golob