TEHNIŠKI DAN – dekleta 8. a in 8. b

Z osmošolkami smo en dopoldan posvetile ročnim spretnostim. Letos smo jim predstavili tehniko »belega vezenja« ali rešilje. V ta namen smo se povezali s KMC (Koroški medgeneracijski center) Ravne na Koroškem, kjer ta način vezenja že leta poučuje in vodi njihova članica in mentorica Senja Grenko. Obiskalo nas je 8 udeleženk njihove skupine ter pomagalo našim dekletom, da so se lotile prvih vbodov. Potrpežljivo so se trudile in kljub zahtevnemu in natančnemu delu so oboje uživale pri tem delu. Verjamem, da bomo še v tem šolskem letu lahko videli njihove izdelke, saj jih sedaj dokončujejo še doma.

Ob koncu dopoldneva smo bile vse zadovoljne, saj smo si podarile dobro energijo in tista (spo)znanja, ki jih premore posamezna generacija. Upamo, da bomo še kdaj združile naše moči in ustvarjalnost, da bo nastalo nekaj lepega in dobrega.

Iskrena hvala vsem članicam KMC Ravne na Koroškem in pohvala učenkam za njihovo vztrajnost in prizadevnost.

Zapisala: Vida Jaušovec

PA ŠE NEKAJ UTRINKOV….

C:\Users\vjausovec.OS\Downloads\IMG_20230406_110015(1).jpg

…neumorne vezilje