Dan zdravja – zapisala Tanaja

Kako pa je DAN ZDRAVJA na naši šoli doživljala učenka?

V petek 7. 4. je bil svetovni dan zdravja. Tudi v šoli smo se temu posvetili, zato nismo le cel dan sedeli v klopeh in gledali v zvezke.

Na začetku ure slovenščine je bila po šolskem zvoncu objava, kjer so nam učenci povedali nekaj o svetovnem dnevu zdravja. Precej govora je bilo o zdravem načinu življenja in kako malo je potrebno, da poskrbimo za svoje zdravje in boljše počutje. Po koncu objave smo se morali razgibati. Razgibali smo se od noge do peta. Sicer se pri naslednji uri, ki je bila matematika, nismo razgibavali ali kaj podobnega, smo pa urili naše možgančke z različnimi matematičnimi vajami. Ko se je matematika končala, je sledila ura angleščine. Na začetku smo si ogledali nekaj kratkih videov o zdravju in zdravem življenju, nato so nas učitelji angleščine peljali na igrišče. Tam smo se igrali različne igre. Fantje so igrali nogomet kot vedno. Kdor se ni želel igrati, je lahko sedel in se pogovarjal z drugimi. Ker je na žalost ura angleščine minila zelo hitro, smo se odpravili nazaj v šolo. Kar pa ni bilo slabo, saj je sledila ura naravoslovja, ki je bila zelo sproščena. Najprej smo se vsi učenci in učitelji dobili v telovadnici šole, kjer je učitelj športne vzgoje, učitelj Andraž, pripravil različne razgibalne vaje. Ko je zaključil, smo si lahko izbirali pesmi in na njih plesali. Ker smo imeli skupaj dve uri naravoslovja, se je učiteljica odločila, da nas bo tudi ona peljala na igrišče.

Ta dan mi je bil res zelo všeč in bilo bi zelo zabavno, če bi lahko večkrat imeli tako sproščen pouk.

Tanaja Čede, 7. c