2. LUTKOVNA NOČ NA ŠOLI

Prvi junijski petek in sobota sta bila na naši šoli rezervirana za kreativne, ustvarjalne in igrive lutkarje.

V petek popoldne smo se zbrali v šoli, kjer smo se skozi ples najprej veselo razgibali, določili dnevni red, obnovili gledališki bonton, nato pa pripravili ležišča v telovadnici. Nato so učenci 2. in 3. razreda prikazali, kako so v tem šolskem letu pri dejavnosti Čudoviti svet lutk pod mentorstvom učiteljice Henrike Kaiser ustvarjali lutke in jih s pomočjo dramske igre Mojca Pokrajculja oživeli. Lutkovno popoldne nas je tako hitro zazibalo v večer in že je bil čas za spanje.

Sobotno dopoldne je bilo v znamenju iger s kužki. Učenki 1. razreda sta nam skozi pripoved orisali zgodbo Kam se je kužku tako mudilo, nato pa so lutkarji skupaj ustvarjali svoje prav posebne kužke, ki znajo dvigniti tačko.

Veseli in nasmejani smo zaključili z letošnjo lutkovno nočjo.

Lutkarji 1. VIO z učiteljicami