V sredo, 22. 9. 2021, smo imeli na Osnovni šoli Neznanih talcev Dravograd v okviru projekta POGUM tehnični dan. Učenci 6.-ih razredov smo se razdelili v osem skupin, v katerih smo opravljali različne dejavnosti. Skupine smo imele organizirane naloge v šoli in na šolskem vrtu. V gospodinjski učilnici smo pripravljali jabolčni zavitek in zelenjavno pico.

Naredili smo 6 različnih zelenjavnih namazov, jih namazali in obložili z zelenjavo. Prav tako smo poskrbeli za zdrave napitke, ki jim rečemo tudi smutiji. Te smo naredili tako iz sadja kot zelenjave. Na šoli smo imeli tudi zeliščno delavnico. Nabirali smo zelišča, jih očistili in dali sušit. Že posušena zelišča smo spravili v vrečke. Pripravljali smo tudi zeliščna olja. Na šolskem vrtu smo učenci pometali, grabili listje, čistili tlakovce, pleli šolske gredice, sadili solato, rezali rože, zalili nasajeno in pobirali paradižnik, fižol. Obnovili smo vrtno uto, to smo najprej očistili, nato pa jo zaščitili z lakom za les. Izdelovali smo jesensko dekoracijo, in sicer verige, ježke, drevesa in jesensko listje. Okrasili smo del hodnika pred zbornico. Celotno dogajanje smo učenci fotografirali in posneli. Tehnični dan smo preživeli ustvarjalno in motivirano. Ob tem smo se veliko novega naučili in se hkrati še neizmerno zabavali.

Ujeti v objektiv...

Zapisali učenci 6. razredov.


VARNO V ŠOLI

PRIPOROČILA V ČASU EPIDEMIJE

POSKRBIMO ZA SVOJE DOBRO POČUTJE

KER POGOVOR DAJE MOČ

ŠOLA NA DALJAVO

TOM TELEFON

POUK NA DALJAVO - NE POZABI

PROJEKT POGUM

Opozarjanje na šolo AMD Dravograd

ZADNJE SLIKE

PRIJAVA