Tehniški danUčenci 5. c razreda smo imeli v sredo, 9.2.2011 tehniški dan na temo Gonila. S pomočjo seta za mehanike smo raziskovali najrazličnejše načine povzročanja in spreminjanja gibanja, zobnike in škripce različnih velikosti, osi različnih dolžin in kako pravilno sestaviti in vstaviti jermene. Z osnovno ploščo, okvirji in različnimi osmi so učenci pritrdili in povezali različne komponente v setu in tako so ustvarjali mehanske konstrukcije. Skozi igro, z opazovanjem in poizkušanjem so učenci spoznali, kako ustvariti in spremeniti gibanje. Nekateri so si pomagali z delovnimi listi, bolj spretni učenci pa so mehanske modele sestavljali kar sami.

 

Naše izdelke si lahko pogledate tukaj.

Učiteljica Lina


VARNO V ŠOLI

PRIPOROČILA V ČASU EPIDEMIJE

POSKRBIMO ZA SVOJE DOBRO POČUTJE

KER POGOVOR DAJE MOČ

ŠOLA NA DALJAVO

TOM TELEFON

POUK NA DALJAVO - NE POZABI

PROJEKT POGUM

Opozarjanje na šolo AMD Dravograd

ZADNJE SLIKE

PRIJAVA