17. septembra, se je rodil in umrl naš mladinski pisatelj France Bevk. To je na dan zlatih knjig, ko se uradno začenja bralna sezona za Bralno značko. Društvo Bralna značka na ta poseben dan vsem prvošolcem v Sloveniji podari knjigo. Letos je to knjiga pesnice in pisateljice Anje Štefan, Kotiček na koncu sveta.

koticek na koncu sveta

Bevk je nekoč rekel: »Dobra knjiga je zlata knjiga.«

Poskrbite za čudovita bralna popotovanja.

Želimo si, da bi starši našli čas in skupaj z otrokom uživali v čarobnosti besed in ustvarjanju.

Kolektiv OŠ Neznanih talcev Dravograd

rkriz

Vse, kar je vredno imeti, je vredno tudi deliti.

(Sri Chinmoy)

Z odraščanjem je vse bolj pomembno, da okolje pri otroku spodbuja solidarnost, dajanje, darovanje. Pri tem imamo starši in učitelji odločilno vlogo. Ne obdarujmo samo mi otroka – ampak ga vzgajajmo v tem, da tudi on obdaruje druge. Spodbujajmo otroke k hvaležnosti, solidarnosti in dobrodelnosti!

Preberite več: TEDEN RDEČEGA KRIŽA