NOČ KNJIGE 2021

Sanjam kraljestvo brez kralja«

Ob svetovnem dnevu knjige, ki ga obeležujemo 23. aprila, po vsem svetu potekajo aktivnosti v okviru Noči knjige – dogodka, ko mladi in manj mladi v šolah, knjižnicah, kulturnih ustanovah … beremo in uživamo v svetu knjig.

Da bi bila plovba po Noči knjige posebna, smo na OŠ Neznanih talcev Dravograd za prvošolce in drugošolce na zemljepisnih koordinatah domišljije pripravili večerne bralne Zoom urice. Pravljičarki večera sta bili naši učenki sedmošolki: Zala Črešnik in Pavla Sirk Markovič.

Letos smo brali knjigo Kobija Yamade: Mogoče. To je zgodba o vsem, kar bomo storili, in o vsem, kar lahko postanemo. Je zgodba o tem, kdo smo prav ta trenutek in o vseh naših čarobnih ter brezmejnih sposobnostih, ki so še v nas. Mogoče, samo mogoče bomo celo presegli svoje najbolj nore sanje…

Besedilo:

Tadeja Grubelnik, socialna pedagoginja