Select menu item

ZELEMENJAVA

ZELEMENJAVA

V torek, 17. 5. 2022 je v Dravogradu, na parkirišču pred Mladinskim centrom Dravograd, potekala Zelemenjava.

Učenci smo spomladi v šoli posadili semena različnih rastlin, za njih smo pridno skrbeli in zato so nam le-te zrasle v sadike, ki so bile pripravljene na menjavo. Na Zelemenjavi smo menjavali različne rastline, ki smo jih pridelali: baziliko, paradižnik, papriko, solato, rukolo, drobnjak, kamilice… na naši stojnici pa smo ponudili tudi posušena zelišča in knjižico Od semena do semena.

Prišli so tudi učenci OŠ Šentjanž pri Dravogradu, ki so s seboj prinesli dve vrsti čilijev in so nas o njih tudi podučili. Sadike, ki so nam ostale, smo nasadili na šolski vrt, kar nekaj pa smo jih nastavili v avlo šole z napisom “vzemi in posadi.” Učenci so si lahko izbrali vsak svojo, jo odnesli domov in nasadili. 
Učenci in učiteljica Ana, smo bili z Zelemenjavo zelo zadovoljni, saj smo zamenjali veliko rastlin in se tudi veliko novega sami naučili. Želimo si, da bi se prihodnje leto Zelemenjave udeležilo še več obiskovalcev. 

O avtorju
Dostopnost