ŠOLA V NARAVI – 8. razred JUNIJ 2022

CŠOD BREŽENKA – Fiesa

Letos smo se 13. junija odpravili v šolo v naravi v Fieso in tam ostali vse do petka, 17. junija.

Prebivali smo v domu Breženka. Z nami so bile tudi učiteljice Elizabet Negovec Kopmajer, Vida Jaušovec in Darja Lesnik. Za aktivnosti naravoslovnega pa so skrbeli učitelji doma.

Aktivnosti s katerimi smo se ukvarjali v šoli v naravi: orientacija, morska biologija, turizem, spoznavanje sredozemskega rastja, raziskovanje jezera Fiesa, supanje, plavanje, nočno kopanje, igranje odbojke na mivki in raziskovanje mesta Piran.

Prehrana v domu je bila zdrava in okusna.

Jedli smo tudi školjke, ki smo jih pripravili sami s pomočjo učiteljev .

Poleg vseh aktivnosti, ki smo jih imeli, smo se v usmerjen prostem času lahko družili v sobah ali na terasi pred domom, lahko smo brali, igrali družabne igre, se pogovarjali.

V spremstvu učiteljev pa na obali igrali odbojko na mivki, se kopali v večernem mraku in si privoščili sladoled.

V petek, 17. junija smo se odpravili domov, vmes pa še obiskali Postojnsko jamo.

Vožnja z vlakcem je bila zabavna, vodič pa nam je razložil vse o zgodovini jame ter zanimivostih stalaktitov in stalagmitov. Čas pa je bil tudi za nakup spominka v jamski trgovinici.

Šola v naravi 2022 je bila zabavna izkušnja za vse in od nje smo odnesli predvsem dobre spomine.

Zapis pripravila: S. D.

Hvala vsem, učenkam in učencem, sodelavcem za dobro sodelovanje in odgovorno delo.

Vodja naravoslovnega tedna: Elizabet Negovec Kopmajer