Select menu item

NARAVOSLOVNI DAN: Medi Koroška ajda

NARAVOSLOVNI DAN: Medi Koroška ajda

V sredo, 14. 9. 2022 so imeli sedmošolci naravoslovni dan, ki se je odvijal v okviru projekta Medi Koroška ajda. Odpravili smo se na kmetijo Murenhof, ki je eden od partnerjev projekta. Učenci so spoznali način pridelave ajde od setve do zrnja, med in ajdove jedi. Z namenom prenosa znanja na mlajše generacije so učenci sami posejali vzorčne gredice ajde. Na kmetiji Murenhof v Dravogradu, pod vodstvom ge. Polone Ramšak namreč še ohranjajo setev stare avtohtone sorte medovite ajde.

Imeli smo veliko različnih aktivnosti: od sejanja ajde, okušanja ajdovih jedi do stiskanja jabolčnega soka. Ličkali smo tudi koruzo in se družili z različnimi živalmi na kmetiji. Z zanimanjem smo prisluhnili tudi čebelarju in okušali med.

Super je bilo! Hvala kmetiji Murenhof za odlično vodenje in pogostitev.

Zapisala: Danica Grušovnik

Fotografije: Danica Grušovnik

O avtorju
Dostopnost