Državno tekmovanje iz znanja biologije za Proteusova priznanja

V petek, 2. decembra 2022, je na Polzeli potekalo državno tekmovanje iz znanja biologije za Proteusova priznanja. Tema letošnjega tekmovanja je bila Mehkužci Slovenije.

Iz naše šole sta se tekmovanja udeležila Jakob Jeseničnik iz 8.a in Ana Čeh iz 9.a razreda. Oba sta dosegla odličen rezultat: Jakob je usvojil Srebrno Proteusovo priznanje, Ana pa Zlato Proteusovo priznanje. ČESTITAMO!

Naj še omenimo, da je Jakobu zmanjkalo samo dve točki do zlatega priznanja, Ana pa je v tem šol. letu edina tekmovalka na Koroškem z Zlatim Proteusovim priznanjem, z doseženim 5. mestom med 500-imi tekmovalci.

Čestitke tudi Gaji Otič, ki je na šolskem tekmovanju poleg Ane in Jakoba usvojila bronasto Proteusovo priznanje.

Zapisala mentorica: Danica Grušovnik