Srečanje koroških zlatih bralcev v šolskem letu 2022/2023 na Prevaljah

Zlati bralci koroških osnovnih šol so bili tudi v tem šolskem letu povabljeni na zaključno slovesnost za koroške zlate bralce na Prevalje, ki je bila v petek, 19. 5. 2023. Na Prevaljah se je v šolskem letu 1960/1961 pričelo gibanje Bralna značka, ki sta ga ustanovila pisatelj Leopold Suhodolčan in učitelj Stanko Kotnik.

Na naši šoli imamo letos 21 zlatih bralk in zlatih bralcev. Šola je organizirala ogled Prežihove bajte, po ogledu pa so se pridružili ostalim koroškim zlatim bralcem v Družbenem domu na Prevaljah. Letošnji gost je bil mladinski pisatelj in prevajalec Boštjan Gorenc – Pižama..

Ekskurzija je bila nagrada zlatim bralcem za njihov trud, finančne stroške pa je poravnal šolski sklad.