NATEČAJ ZA OBLIKOVANJE LOGOTIPA

NATEČAJ ZA OBLIKOVANJE LOGOTIPA ŠOLSKE SKUPNOSTI OŠ NEZNANIH TALCEV DRAVOGRAD

SMERNICE ZA OBLIKOVANJE LOGOTIPA:

• Upoštevati okroglo obliko logotipa.
  • V logotipu so vključene in upoštevane tudi barve logotipa naše šole.
  • Prijavljeno delo je v celoti narisano in napisano na roko.

KRITERIJI ZA IZBOR:

Kriteriji za izbor so predvsem atraktivnost in inovativnost dizajna ter hkrati tudi usklajenost z vizualno identiteto OŠ Neznanih talcev Dravograd.

Vrednotenje kriterijev (za ožji izbor):

1. UPOŠTEVANA JE PREDPISANA OBLIKA
  2. V LOGOTIPU JE NAVEDEN NAPIS »ŠOLSKA SKUPNOST«
  3. V LOGOTIPU JE NAPIS »OŠ NEZNANIH TALCEV DRAVOGRAD«
  4. PREDLOG JE NARISAN IN NAPISAN NA ROKO
  5. PREDLOG LOGOTIPA JE ODDAN NA A4 LISTU
  6. NEKJE NA LISTU JE JASNO NAPISANO IME IN PRIIMEK UČENCA/KE TER RAZRED (ti podatki niso del logotipa)

Le predlogi, ki bodo ustrezali vsem navedenim šestim kriterijem se uvrstijo naprej v ožji izbor ter bodo dodatno ocenjeni.

Končno vrednotenje kvalitativnih kriterijev:

1. Kriterij skladnosti dizajna po pravilih: 6 točk
  2. Atraktivnost dizajna: največ 10 točk
  3. Inovativnost dizajna: največ 10 točk

Skupaj lahko posamezna prijavljena dela dosežejo največ 26 točk. V primeru enakega števila točk pri dveh ali več delih, bo o zmagovalcu natečaja odločil žreb.

NAČIN IN ROK ZA ODDAJO PRIJAVLJENIH DEL:

Rok za oddajo del je najkasneje do 20. 12. 2023 do 10:00. Prijavljeno delo je možno oddati samo v fizični obliki med glavnimi odmori v učilnici socialne pedagoginje (učilnica nasproti likovne in glasbene učilnice). V ta namen bo v učilnici ob vhodu pripravljena posebna škatla za oddajo predlogov.

Prijavljeno delo bo upoštevano, če bo oddano do navedenega datuma in ure oddaje.

Predlogi, ki bodo zadostili vsem šestim kriterijem bodo nato predani na glasovanje komisiji šolske skupnosti (21. 12. 2023).

Zmagovalec natečaja bo razglašen 22. 12. 2023 v prazničnem »disko odmoru« (1. odmor). Izbrano delo se bo nagradilo s simbolično nagrado.

POGOJI ZA PRIJAVO:

Prijavitelji morajo upoštevati naslednje pogoje za prijavo:

1. Prijavitelj je učenec/ka OŠ Neznanih talcev Dravograd ali podružničnih šol Libeliče, Črneče, Ojstrica ali Trbonje.
  2. Prijavljeno delo je avtorsko delo učenca/ke.

Šolska skupnost OŠ Neznanih talcev Dravograd si pridružuje uporabiti avtorske pravice zmagovalnega dela za namene prepoznavnosti šolske skupnosti in za oblikovanje promocijskih materialov, šolskih letakov…

POTEK OCENJEVANJA KOMISIJE:

Po zaključenem zbiranju prijav bo komisija izbrala najboljši prijavljeni logotip, ki bo namenjen prepoznavnosti šolske skupnosti.

Komisijo sestavlja šest učencev: predsednica ŠS, podpredsednica ŠS ter izvoljeni učenci parlamentarci.

Odločitev komisije bo dokončna in zoper njene odločitve ne bo mogoče oddati pritožb.

Mentorica Šolske skupnosti

Tadeja Grubelnik, univ. dipl, soc. ped.