PRAZNIČNA TRŽNICA

V četrtek, 30. 11. 2023, se je na šoli dogajalo marsikaj zanimivega. Učenci Osnovne šole Neznanih talcev smo skupaj z učitelji pripravili praznično tržnico, ki se je zaradi slabega vremena odvila v avli in jedilnici šole. Učenci so prodajali izdelke, ki so jih izdelali ali spekli na tehniškem dnevu. Vse skupaj se je začelo ob pol petih, trajalo pa je približno eno uro in pol. Na začetku je goste s prazničnimi pesmimi razveselil pevski zbor, potem je sledil še prijeten govor ravnatelja, nato pa je končno prišel čas za nakupovanje. Dogodka se je udeležilo veliko staršev in zato so mladi prodajalci izdelke zelo hitro prodajali.

Obiskovalcem je bila tržnica zelo všeč zaradi programa in ker so videli nasmejane otroke. Učenci pa so uživali, medtem ko so prodajali izdelke. Zbralo se je veliko ljudi in slišali smo lahko njihove izjave: »Zelo dobro vzdušje, imamo se lepo in čudovito je videti vse te nasmehe na otroških obrazih ter izdelke, ki so jih izdelali.«

Seveda pa smo naše obiskovalce razveselili tudi z nekaterimi sladkimi dobrotami. Spekli smo piškote različnih vrst, nekateri so naredili tudi karamelna jabolka. V avli šole pa so jih pričakale tudi palačinke, oblite z čokolado, miške in topel čaj. Kljub večjemu številu ljudi in gneči je bilo vzdušje praznično, veselo in zabavno.

Ela Č., Ela G., Gaja Š., Žana P., 8.a