MALE DOHTARCE PRISKOČIJO NA POMOČ

DRAGI UČENEC, DRAGA UČENKA!

ZAUPAJ NAM SVOJE TEŽAVE IN

MALE DOHTARCE PRISKOČIMO NA POMOČ

KDO SMO IN KAJ JE NAŠ NAMEN?

Smo Male dohtarce, učenke 8. razreda, in z našimi dejavnostmi želimo vse nas spodbuditi k bolj zdravemu življenjskemu slogu, zdravemu načinu preživljanja prostega časa, k primernemu prehranjevanju, h gibanju na svežem zraku in k vsakodnevnemu razgibavanju. Želimo si, da bi s temi aktivnostmi okrepil svoje fizično in duševno zdravje, telo in duha.

Ker pa vemo, da v življenju nikomur ni postlano le z rožicami in se moramo v svojem vsakdanu velikokrat spopasti tudi z manjšimi ali večjimi težavami, te pozivamo, da nam jih zaupaš, da skupaj z našimi strokovnimi pomočniki, to je s svetovalno delavko na šoli, najdemo najboljšo rešitev za tvoj problem.

TVOJE TEŽAVE SO LAHKO RAZLIČNE:

Občutiš fizično ali psihično nasilje v šoli, družini ali v svojem okolju?

Imaš občutek, da te sošolci ne marajo, da si izključen iz določene skupine?

Imaš slabe ocene in ne veš, kako to spremeniti?

Si žalosten ali pa ti po glavi nenehno rojijo negativne misli?

Ti sošolci ponujajo prepovedane substance kot so električni cigareti, fuge, alkohol in ne veš, kako bi se rešil teh neprimernih prijateljev?

Si preveč črnogled ali pa te muči nespečnost, tesnoba?

Se ti dogaja, da včasih ne prideš do zraka?

Nisi všeč sam sebi? Nisi zadovoljen s svojim izgledom? Imaš mogoče kilo ali dve preveč?

Se ti zdi, da nisi popularen in nimaš prijateljev? …

Če se spopadaš s katerokoli težavo, nam jo zaupaj, lahko tudi anonimno, in lahko ti priskočimo na pomoč.

KAJ MORAŠ NAREDITI V PRIMERU STISKE ALI TEŽAVE?

Pred tabo je POŠTNI NABIRALNIK in kup listov. Na list opiši svojo težavo, se podpiši z geslom, ki je lahko katerakoli beseda, svoj listek odvrzi v ta nabiralnik, svoj odgovor pa nato poišči pod svojim geslom v spletni učilnici. Spletno učilnico najdeš pod OŠ DRAVOGRAD pod imenom MALE DOHTARCE. Ključ za spletno učilnico je: MALEDOHTARCE.

Potrudili se bomo, da bo odgovor pripravljen v roku enega tedna.

Če se boš podpisal s svojim pravim imenom in priimkom ter zraven pripisal še razred, ti bomo pripravljen odgovor z nasvetom poslali na tvoj šolski e-naslov.

Prosimo, da se ne norčuješ. Poštni nabiralnik uporabi, ko ga potrebuješ in ko si v stiski.

Probleme in stiske, ki se bodo pogosteje ponavljale, bomo prebrali na našem šolskem radiu, seveda bomo poiskali zanje tudi rešitve, zgodbe učencev pa bodo anonimne.

Torej, ČE SI V STISKI, NE ODLAŠAJ IN POIŠČI POMOČ, svoje težave zapiši na papir in prepričani smo, da lahko S SKUPNIMI MOČMI POMAGAMO DRUG DRUGEMU. Saj veš, za vsakim dežjem enkrat posije sonce.

MALE DOHTARCE

Prikupno maskoto, »dohtarco miško«,

je ustvarila Lia Melanšek, 8. c. Hvala, Lia.