NOČ KNJIGE 2024

Ob svetovnem dnevu knjige, ki ga obeležujemo 23. aprila, po vsem svetu potekajo aktivnosti v okviru Noči knjige – dogodka, ko mladi in starejši v šolah, knjižnicah, kulturnih ustanovah… berejo, ustvarjajo, predvsem pa uživajo v svetu knjig.

Noči knjige smo se ponovno pridružili tudi na naši šoli. V okviru šolske skupnosti smo izvedli jutranjo bralno pogovorno srečanje za naše prvošolčke. Prebirali in družili smo se ob izbrani knjigi Ize Cedilnik Štrukelj Gobje prigode. Z zanimanjem se nam je pridružila še skupina tretješolcev.

Noč knjige ima poslanstvo – obsijati pozabljeno in čudovito notranje bistvo. Povrniti upanje in zaupanje v drugega.

Kot je še zapisala ekipa Noči Knjige: »Svet se spreminja in prebuja s knjigo v roki. Z branjem prižigamo luč prihodnosti.«

Berimo!

Tadeja Grubelnik, mentorica šolske skupnosti in koordinatorica Noči knjige 2024