Vseslovensko petje s srci

Na jurjevo, 23. aprila, se je v avli šole odvila prireditev Vseslovensko petje s srci. Na ta dan smo po celotni Sloveniji, med 10. in 11. uro, zapeli in zaigrali slovenske pesmi ter se s tem poklonili slovenskemu jeziku, kulturi in tradiciji.Na naši šoli smo se odločili in v ta namen povezali petje in ples, saj oba pozitivno vplivata na naše počutje in delujeta pozitivno na razvoj možganov, tako v mladosti kot tudi v starosti. Učenci vseh razredov z učitelji smo skupaj zapeli pesmi: Marko skače, Lipa zelenela je in Če študent na rajžo gre, folkloristi pa so zaplesali krajši ljudski ples povezan z belokranjsko pokrajino.
Naj nas ne samo ob jurjevem, ampak tudi vsak dan spremlja moto vseslovenskega petja iz pesmi slovenske pevke Regine »Naj ljubezen združi vse ljudi in naj sovraštva duh se pomiri«