Select menu item

NARAVOSLOVNI DAN – POŠ OJSTRICA

NARAVOSLOVNI DAN – POŠ OJSTRICA

 

ŽIVALI V POTOKU IN NA TRAVNIKU

V četrtek, 13. 6. 2024 smo imeli naravoslovni dan, ki smo ga morali zaradi dežja žal preživeti v šoli. Z učenci smo se razdelili v skupine. Najprej smo rešili nekaj delovnih listov povezanih z naravo, nato pa je vsaka skupina dobila svojo temo, kaj moramo pripraviti. Nekateri smo dobili za pripraviti palačinke, nekateri piškote, drugi smoothije, spet drugi pa namaze. Vse jedi so morale vsebovati zelišča, kot so bila: melisa, meta, rožmarin… Na koncu, ko je bilo vse pripravljeno, smo naredili degustacijo jedi. Učiteljice so fotografirale potek dela in končne izdelke. Vse pripravljene jedi so bile zelo dobre, še posebej so nam bili dobri piškoti.

Ko je vreme dopuščalo, smo izvedli še drugi del naravoslovnega dneva in to je bilo v četrtek, 20. 6. 2024, ko smo z učiteljicami odšli na kratek sprehod do potoka, da bi našli in opazovali različne živali, ki živijo v potoku in na travniku. Videli smo veliko različnih živali, kot so: žabe, gosenice, polže, različne žuželke… Zraven smo imeli ključe za določanje organizmov oz. knjigo za določanje vrste živali. Od potoka smo šli na travnik kjer smo našli kobilice in druge različne žuželke. Ko smo si učenci vse ogledali smo se odpravili nazaj proti šoli in nato smo vse lepo skicirali.

 

Nina Mori in Nataša Kuster, POŠ OJSTRICA

O avtorju
Dostopnost